Grafik Tasarım Hizmeti

Potansiyel Müşterilerinizle Her Zaman Etkileşimde Kalın

Grafik Tasarım Hizmeti


Adana Grafik Tasarım

Adana, birçok büyük markayla çalışan ve kaliteli işler üreten grafik tasarım hizmeti sunan firmanın merkezidir. Bu nedenle insanların büyük çoğunluğu artık grafik tasarım işlerini İstanbul, İzmir ya da Ankara’dan ziyade Adana özelinde tamamlamaktadır. Grafik tasarım hizmeti almadan önce şirketler özelinde bazı kriterlere dikkat etmek gerekebilir. Bu kriterler genellikle portfolyo ve referanslarla ortadan kalkmaktadır. 
Bir grafik tasarım hizmeti almadan önce şirketle yapılan görüşmelerde portfolyo sunumu talep etmek kişilerin en doğal hakkıdır. Bu sayede firmanın geçmişte yaptığı çalışmaları detaylı olarak incelemek ve stilini anlamak mümkündür. Bunun yanı sıra firmayla çalışılıp çalışılmayacağı konusunda da net bir fikir sahibi olunabilmektedir. Grafik tasarım hizmetleri genellikle yüksek ölçekli firmalardan alınmalıdır. Deneyimli, profesyonel ve uzman tasarımcılarla aklınızdakini gerçeğe dönüştürebilirsiniz.
 

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım, bir görsel ya da tasarımla birlikte karşı tarafa mesaj iletmek anlamına gelir. Düşünceleri görselleştirebilmek ve bir görseli geliştirebilmek de grafik tasarım hizmeti tanımıdır. Yaratıcı bir sürece sahip olan bu iş, iki boyutlu ve üç boyutlu olarak dizayn edilebilmektedir. Bunun yanı sıra grafik tasarım; baskı, ambalaj, mimari, ekran, animasyon gibi birçok kola ayrılmaktadır. Bu kollar dijital ya da dijital olmayan şekillerde olabilir. Tarihi binlerce yıl öncesinde dayanan grafik tasarım günümüzde; çizim tabletleri, profesyonel program ve uygulamalarla gerçekleştirilir.


Sanayileşme ve modern yaşama geçiş aşamalarında ortaya çıkan grafik tasarım günümüzde de en çok talep gören sektörlerden biridir. Belirlenen bir hedef kitleye en uygun mesajın verilebilmesi açısından oldukça büyük önem taşır. Oldukça geniş bir iş yelpazesine sahip olan grafik tasarım; bireysel işlerin yapılabilmesinin yanı sıra büyük ölçekli işlerin de yapılmasına olanak tanır. Grafik tasarımda yapılan her işe eşit şekilde titiz ve özenli yaklaşmak gerekir. Aksi takdirde beklenen sonuca ulaşamamak gibi problemler ortaya çıkacaktır. 


Bir grafik tasarımcının da sektör içerisinde bazı sorumlulukları vardır. Bu sorumluluklar genel olarak işin başlangıcından sonuna kadar grafik tasarım hizmeti dahilinde gerçekleştirilir. Tasarımın yapılacağı konu hakkında müşteriyle oldukça detaylı bir toplantı düzenlemek grafik tasarımcının ilk görevidir. Bunun yanı sıra konu hakkında detaylı bilgisinin olmaması durumunda kapsamlı bir araştırma sürecine girerek okumalar yapılması gerekmektedir. Üzerine çalışılacak kavramların ve tasarımın ana temasının belirlenmesi de bir sonraki süreçtir. Grafik tasarımcılar; hayal gücünün sınırlarını zorlayabilen, yenilikçi, yüksek kapasitede görsel zekaya sahip kişilerden oluşmaktadır. 

 

Grafik Tasarım Süreçleri

 

Grafik tasarımın en başından işin teslim edildiği ana kadar birçok aşaması vardır. Bu noktada işler tasarımcı ile müşteri arasında gerçekleşmektedir. Grafik tasarım hizmeti kapsamında süreçler aşağıdaki şekilde gelişmektedir

Yukarıdaki aşamaların sonucunda bir grafik tasarım hizmeti ortaya konulur. Müşterinin revize taleplerine göre süreç yeniden şekillenebileceği gibi direkt olarak onay alınması da mümkündür.