Seo Hizmeti

Potansiyel Müşterilerinizle Her Zaman Etkileşimde Kalın

Seo Hizmeti


Adana SEO Firmaları

Ülkemizde SEO hizmeti veren köklü ve müşteri portföyü geniş firmaların bulunduğu şehirlerin başında Adana gelmektedir. Bu firmalar arasında seçim yapmak ise belirli kriterler sayesinde mümkün olmaktadır.

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO, web sitelerin kullanıcı aramalarında üst sıralara yükselmesini sağlar. SEO hizmeti alınarak yapılan birkaç teknik işlem ve uygulama sonucunda daha iyi pozisyonda yer almak mümkündür.

Adana SEO Hizmeti

SEO çalışması aslında bir internet sitesinin arama motorunda üst sırada yer alması için yapılan çalışmaların tamamına verilen addır. İnternet üzerinden satış yapan siteler için olmazsa olmazlar arasında yer alana SEO hizmeti Adana’da bulunan firmalardan da alınabilmektedir.

Teknik SEO Analizi

Teknik SEO, internet sitesi özelinde hem site içi hem de site dışı analizlerin yapılmasına denir. Bu analizler sonucunda sitenin arama motorlarında üst sırada yer alabilmesi için aksiyonlar alınır. Bu noktada sitenin ve sistemin eksiklerini tespit ederek teknik analize başlanabilir.

Site İç SEO Analizi (On-Page SEO)

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için ilgili anahtar kelimelerin belirlenmesi site içi SEO analizi anlamına gelir. Bu anahtar kelimeler SEO hizmeti alınacak olan firma tarafından titizlikle belirlenebilmektedir. Bu sayede tekil kullanıcı sayısı ve tıklanma sayıları artış gösterecektir.

Meta Açıklamaları

İnternet sitesinde yayınlanan içeriğin kısa özetine meta açıklaması adı verilir. Bu özette içerik hakkında birkaç kelimeden oluşan özet yapılır ve bu sayede tıklanma sayısı arttırılır.

URL Yapısı

URL yapısı, internet siteleri için olmazsa olmazdır. Akılda kalıcı ve yalnızca İngilizce karakterler içeren URL’ler site içi SEO için de oldukça etkilidir.

Metinlerin Kontrolü

Sitede içerik paylaşımı yapmadan önce metinlerin kontrol edilmesi gerekir. SEO uyumlu olmayan ve okunabilirliği düşük metinlerin paylaşılması SEO durumuna zarar verecektir.

İç Bağlantılar (Internal Links)

İç bağlantılar, aynı web sitesi içindeki farklı sayfalara yönlendirme linkleri yapılmasıdır. Bu durum site içi SEO’yu arttırıcı unsurlardan biridir ve web siteleri için faydalıdır.

Görsel Kullanımı

İçeriklerin yeterli sayıda özgün görsellerle desteklenmesi arama motorlarında üst sıraya çıkmanın önemli etkenlerinden biridir.

Kırık Bağlantılar (Broken Links)

Site içerisindeki sayfaların ulaşılamayan linkleridir ve kaldırılması ya da yenilenmesi gerekir.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi (User Experience)

Mobil uyumluluğa, kolay ve kullanışlı arayüze, renk seçeneklerine ve hıza sahip siteler kullanıcı dostu web siteleri arasında yer alır.

Site Hızı (Page Speed)

Site hızı kullanıcıların konforu için oldukça önemlidir, yavaş işleyen siteler genellikle tercih edilmez.

Site Dışı SEO Analizi (Off-Page SEO, Backlink)

Site dışı SEO, backlink olarak da bilinen farklı web sitelerinden gelen link çıkışlarıdır. Bu sayede site trafiğini arttırmak mümkündür.

Rakip Analizi

Sektörel rakiplerin keşfedilmesi ve sitelerinin analiz edilmesidir. 

Neden SEO Hizmeti Almalıyım?

SEO hizmeti alarak arama motorlarında rakiplerinizin önüne geçin ve satışlarınızı arttırın.

SEO Çalışmaları Ne Kadar Sürede Etkili Olur?

SEO çalışmaları ortalama olarak 3 ila 5 aylık bir sürenin geçmesiyle etkisini göstermektedir.

SEO Fiyatları Nedir, Nasıl Belirlenir?

SEO fiyatları tamamen site bazlıdır ve net bir fiyat bilgisi vermek SEO hizmeti ve site analizi öncesi mümkün değildir.

SEO Uyumlu Makale Hizmeti

SEO uyumlu makale hizmeti site içerisinde paylaşılan içeriklerle birlikte arama motorlarında üst sırada yer alınmasını sağlar.

SEO Uyumlu Web Tasarımı

Web tasarımı da SEO hizmeti ile birlikte alınarak site içi SEO çalışmalarının tamamlamak ve bu sayede üst sıralara yerleşmek mümkündür.