Sosyal Medya Hizmeti

Potansiyel Müşterilerinizle Her Zaman Etkileşimde Kalın

Sosyal Medya Hizmeti


Adana Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi; firmaların, markaların ve kişilerin en çok ihtiyaç duyduğu hizmetlerden biridir. Günümüzde sosyal medya kullanımının da artmasıyla birlikte sosyal medya yönetimi oldukça önemli bir hal almıştır. Ülkemizde Google sosyal medya alanında hizmet veren köklü ve müşteri portföyü geniş firmaların bulunduğu şehirlerin başında sıklıkla Adana gelmektedir.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetim Hizmeti

Profesyonel bir ajans ya da firmadan sosyal medya yönetim hizmeti alarak kendinizi ya da markanızı çok daha fazla insana tanıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaliteli içeriklerle ön plana çıkmanız da mümkün. Böylece hem satışlarınızı hem de tıklanmalarınızı arttırabilirsiniz. Sosyal medya yönetiminde hizmetin uzman firmalardan alınmaması durumunda büyük mağduriyetlerin oluşabileceğini bilmek gerekir.

Sosyal Medya Yönetim Süreci

Sosyal medya yönetiminde süreç genel itibarıyla beklentilerin ve isteklerin konuşulmasıyla başlar. Akabinde alınması gereken aksiyonlar planlanarak içerik takvimi ve kurumsal kimlik çalışmalarıyla devam eder. Sosyal medya yönetimi uzun süre devam eden dinamik bir iştir. Bu nedenle uzun soluklu çalışılacak bir firmayla anlaşma sağlamak gerekmektedir. 

Facebook Reklamları

Facebook, her ne kadar popülaritesini yitirmiş gibi görünse de halen sosyal medya yönetimi için önemlidir. Günlük tekil kullanıcı sayısı milyonların üzerinde olan Facebook’ta var olmak mühimdir. Bu nedenle pek çok büyük firmanın halen Facebook üzerinde aktif olduğu görülebilir. Facebook reklamlarının geri dönüşleri ise pek çok firma özelinde şaşırtıcı derecede olumlu olabilmektedir. Reklam kampanyasının profesyonel sosyal medya uzmanları tarafından yönetilmesi sürecin akıbetini belirleyici unsurlardandır.

Facebook Reklam Modelleri

Facebook reklam modelleri günümüzde halen sıklıkla tercih edilmekle birlikte aşağıda yer almaktadır;

Facebook Reklam Süreci

Facebook için reklam süreci reklam kampanyasının oluşturulmasıyla başlar. Hedef kitle, bütçe ve reklam içeriği belirlendikten sonra yayına alınır. Reklamın yayındayken de sosyal medya yönetimi alınan firma tarafından analiz edilerek düzenlenmesi gerekebilir.

Instagram Reklamları

Instagram, en aktif sosyal medya platformlarından biridir. Bu nedenle sosyal medya yönetimi için de olmazsa olmazdır. Instagram reklamlarıyla birlikte markanızı dinç tutabilirsiniz. Bir markanın tüm sosyal medya platformlarında aktif olması; müşteri etkileşimini, geri dönüşleri ve satışları arttırır.

Instagram Reklamlarında İlgi Alanları ve Hedef Türleri

Instagram’da reklam kampanyası başlatmadan önce hedef kitle hakkında detaylı bir çalışma yapmak gerekir. Bu noktada ilgi alanları ve hedef türlerini doğru şekilde belirleyerek reklam bütçesini daha efektif kullanmak mümkündür. 

Instagram Reklam Modelleri

Reklam modelleri Instagram özelinde aşağıdaki şekilde değişiklik göstermektedir;

Linkedin Reklamları

Linkedin iş hayatının vazgeçilmez sitelerinden biridir ve bu nedenle pek çok firma Linkedin üzerinden sosyal medya yönetimi uygulamaktadır. Linkedin reklamlarıyla birlikte şirketinizi tanıtabilir, işe alım yapabilir ve markanızı büyütebilirsiniz. İş hayatının merkezinde yer almak isteyen firmalar için Linkedin reklamları için deneyimli bir firmadan sosyal medya yönetim hizmeti almak oldukça mühimdir.

Linkedin Reklam Modelleri

Linkedin platformu üzerinden aşağıdaki gibi birbirinden farklı reklam modellerini kullanmak mümkündür;